Klimatyzatory postojowe Stepnica

Klimatyzatory postojowe Stepnica

Czym są klimatyzatory postojowe?

Bardzo często spotykamy jak kierowcy, cierpiąc na parkingu uruchamiają silniki, żeby włączyć jednocześnie klimatyzator. Sposób tenże istnieje zgubny także ze względów ekonomicznych i dokładnie ekologicznych. Rozwiązaniem są klimatyzatory postojowe.

Klimatyzatory postojowe Trzebiatów

O ile używanie standardowej klimatyzacji podczas drogi jest podstawowym zachowaniem, z którego trudno uciec, to korzystanie z niej w trakcie postoju nie istnieje szybko wskazane. Marnujemy paliwo i korzystamy silnik. Klimatyzator postojowy obniża koszty operacyjne. Dla właścicieli flot i operatorów pojazdów ciężarowych równie ważne istnieje wtedy, że zmienia on bezpieczeństwo pracy i daje, że kierowca oraz ładunek dotrą na siedzenie w sum.

czesci allegro allegro

klimatyzator postojowy allegro

Sam klimatyzator postojowy działa zupełnie niezależnie od istniejącego układu klimatyzacji będącego podczas jazdy. Na zbytu możemy wystąpić dwa modele klimatyzacji, sprężarkowy oraz wodny. Ten ważny działa raczej na bliskiej zasadzie jak klimatyzacja standardowa. Jego zamierzeniem jest obniżenie temperatury i ograniczenie wilgotności powietrza w kabinie.

 

zobacz również porównywarka AGD

Podstawowe elementy układu klimatyzacyjnego sprężarka, skraplacz, parownik i wentylatory są zamontowane w samej obudowie montowanej z listy na dachu kabiny samochodu czy na tylnej ścianie. Oczywiście otwory odprowadzające powietrze skierowane są do pomieszczenia pojazdu. Aby całość poprawnie funkcjonowała, bierze się tutaj sprężarki z tłokiem obrotowym. Ta poruszana jest napędem elektrycznym natomiast w razie konieczności chłodzona wodą kondensacyjną. Urzędzie istnieje jeszcze zaopatrzone w układ, który zabezpiecza nas przed rozładowaniem akumulatorów. Kiedy stopień naładowania akumulatorów osiągnie stan krytyczny, klimatyzacja jest automatycznie wyłączana. Sama klimatyzacja może pracować automatycznie czy potrafimy nią kierować za pośrednictwem panelu.

Klimatyzatory postojowe Białogard

Z zmiany postojowy klimatyzator wodny jest rozwiązaniem wielu modniejszym i mało nowocześniejszym. Zamiast czynnika roboczego, w zestaw została wprowadzona woda. Jest ona odpowiednio schładzana, a całą właściwością tego typu klimatyzatorów istnieje wtedy, że nie zmieniają wilgotności powietrza we wnętrzu pojazdu, a tylko obniżają trwającą w nim temperaturę.

W klimatyzatorze tego standardu występuje proces schładzania powietrza podczas odparowania wody. Dmuchawa zamontowana w panelu dachowym przetłacza powietrze z zewnątrz pojazdu przez parownik, w jakim ciepło z powietrza zostaje zastosowane do odparowania wody. Sam zbiornik jest tutaj dany na zewnętrznej, tylnej ścianie kabiny.

Skuteczność tego klimatyzatora jest wielce trudna, gdyż zapewne on ograniczyć temperaturę powietrza trwającą we wnętrzu pojazdu nawet o sto procent w sądzie do temperatury na zewnątrz. Jednak ze powodu na brak zmiany wilgotności powietrza, najefektywniej urządzenie siedzi w suchym klimacie. Też kiedy w sukcesie sprężarkowego klimatyzatora, i tutaj możemy włączyć urządzenie niejako automatycznie z wykorzystaniem pilota lub sterować nim manualnie za pośrednictwem panelu. Ostatecznie wielką cechą jest niski pobór prądu potrzebny do ważnego funkcjonowania.

Źródło artykułu klimatyzatory postojowe

 

Klimatyzatory postojowe Białogard

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments