Pitbull Patryk Vega Golczewo

Pitbull Patryk Vega Golczewo

Od roku 2005 filmów mówiących o pracy policji wyszło już wiele. Jednak zawsze nie zapomnieliśmy o drinkom z klasyków gatunku, który powstał dokładnie w tamtym roku. ”PitBull” to filmowy debiut, obecnie niezwykle wielkiego i niepowtarzalnego polskiego reżysera-Patryka Vegi. Słynie on z podejmowania kontrowersyjnych tematów i uczenia brutalności, Naprawdę było zarówno a w ostatniej pracy.

Pitbull Patryk Vega Dębno

Dzięki temu filmowi wszyscy zaczęliśmy wyglądać na pozycję policjantów nieco inaczej.

klik i ogladaj film

„PitBull” opowiada historię pięciu policjantów z Wydziału ds. Zabójstw. Naszą działalność wykonują bardzo dobra, sumiennie, mogą iść w szkole. A po godzinach wszystek z nich potrzebuje borykać się z osobnymi problemami, które osłabiają im bycie.

„PitBull” opowiada historię pięciu policjantów z Wydziału ds. Zabójstw. Naszą działalność wykonują bardzo dobra, sumiennie, mogą iść w szkole.

A po godzinach wszystek z nich potrzebuje borykać się z osobnymi problemami, które osłabiają im bycie. Gebels (grany przez Andrzeja Grabowskiego) musi rywalizować z kobietą, która była się odebrać mu wierna do pielęgnacje nad dzieckiem. Starzejący się Benek (w ostatniej kwestii Janusz Gajos) zmaga się z chorobą wieńcową, a bardzo pożąda odpracować jeszcze dwa miesiące, które drugi mu do emerytury.

Młody Nielat (Rafał Mohr), z powodu niezrozumienia ze części ojca, znajomych, a i w odreagowaniu na stres związany z produkcją jest w coraz to znaczniejsze kłopoty z narkotykami. Metyl (w jakiego rolę zajął się Krzysztof Stroiński) istnieje obecnie nałogowym alkoholikiem, który nieudolnie stara się jakoś poprawić swoje działanie inne. Ostatnim członkiem świata jest Despero (Marcin Dorociński), który wydobywa się w bardzo niekomfortowej i złej sytuacji, wdaje się on ponieważ w romans z córką poszukiwanego przez system przestępcy.

Pitbull Patryk Vega Dębno

Osoby te niszczą wizerunek przystojnego policjanta, który sumiennie tworzy osobistą funkcję, a poza nią jest człowiekiem bez skazy, idealnym stróżem prawa, który z łatwością rozwiązuje wszelki punkt i przeciwności losu. Bohaterowie wykreowani przez Vegę całkowicie burzą ten stereotyp.

Pomimo tego, że ważne chwili mogą przychodzić nas w zakłopotanie, poczucie zagubienia i kierowania sobie pytania: O co dobrze chodzi w współczesnym obrazie? Akcja szybko wszystko wyjaśnia, buduje napięcie, w taki forma, że jak łatwo pragniemy poznać dalsze losy bohaterów.

Pitbull Patryk Vega Dębno

Odkrywa coraz to nowsze aspekty rzeczy w Dziale ds. Zabójstw.

Niektórych widzów razić może język, jakim podają się bohaterowie. Jednak bądź ich film istniał właściwie suchy i jedyny, gdyby podawali się poprawną polszczyzną? Pewnie nie, przekleństwa i wulgaryzmy w współczesnym fakcie nie rażą, aż tak dużo i podkreślają charaktery postaci, oraz realia środowiska w jakim wykonują.

Patryk Vega zdecydował się obok młodych aktorów, postawić oraz na tych banalniejszych i znacznie cenionych przez naszą publiczność. Andrzej Grabowski i Janusz Gajos w swoich pozycjach zapisali się fenomenalnie, zresztą po ich warsztacie nie można było spodziewać się rozczarowania. Świetnie wypadła również kadra młodszych aktorów: Krzysztof Stroiński, Marcin Dorociński, Rafał Mohr. Bardzo dobra zapisali się w postaci policjantów, którzy pogubili się we naturalnym mieszkaniu innym i muszą mieć się z konsekwencjami swoich błędnych decyzji.

Pomimo świetnej fabuły, dobrej pracy reżysera, spójnego scenariuszu, znakomitej kreacji postaci film ma wadę. Jest nią dźwięk, który stał zrealizowany nie najlepiej, przez co niektórzy mogą korzystać poprzez to punkt z całym odbiorem filmu.

Pitbull Patryk Vega Dębno

Wszystkie z perspektywie nie są czarno białe, pokazują nam się z odległych stron. Vega nikogo nie idealizuje, nie zdecydował się na pokazanie wizerunku bohaterskiego, przystojnego policjanta, który staje się legendą miasta.

Policjanci w popkulturze zbyt często przedstawiani są jako kobiety idealne, idące na ochrony prawa, często są bez skazy, są pewne bycie, kochająca kobietę a dzieci. Polski reżyser pokazał nam szarą rzeczywistość, problemy dobrych ludzi, którzy wykonują trudną pracę, a po niej muszą mieć się z swymi demonami. Dokładnie to spowodowało, że film spotkał się z racja dobrym odbiorem. Pomimo trudnej tematyki został zauważony przez publiczność, jaka zajmowała obecnie dość oglądania idealnych, nienagannych policjantów w podkoloryzowanych filmach. Postacie, które wykreował Vega, przygotowują się o dużo dużo prawdziwe i dobre.

Pitbull Patryk Vega Dębno

 

źródło artykułu PitBull

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments