Promocja Deichmann Koszalin

Promocja Deichmann Koszalin

Co wywołuje płaskostopie u dzieci jak tego unikać?

Płaskostopie liczy na wszelkim obniżeniu sklepienia stopy lub właśnie jej ograniczeniu. Stopa która nie ma płaskostopia nie dotyka całą swoją powierzchnią podłoża. Kości tej stopy tworzą łuk. U stopy która korzysta płaskostopie niestety tak się nie dzieję.

Promocja Deichmann Polanów

U tej kobiety przylega do zaniku łuków stopy, wtedy stopa staje się płaska. Według badań (wyniki statystyk na r. 2017) na płaskostopie przechodzi do 40% ludzi. By uniknąć powstania płaskostopia u dziecka, należy: Zapewnić komfortowe buty zwłaszcza dzieciom podnoszącym nasze ważne kroki, unikać rozwoju nadwagi – otyłości jest okazją płaskostopia ponieważ, nie sprzyja zdrowiu oraz obciąża stopy. Wyróżniane są dwa rodzaje płaskostopia – płaskostopie podłużne oraz płaskostopie poprzeczne.

promocja Deichmann

promocja Deichmann

Płaskostopie podłużne, będące efektem zmniejszenia się łuku podłużnego stopy tak, że wszystka podeszwa stopy zaczyna dotykać podłoża. Płaskostopie poprzeczne, spowodowane obniżeniem sklepienia poprzecznego stopy, w jakim stopa przygotowuje się wysoka i zostawia swoją elastyczność. Płaskostopie daje w każdym wieku.

zobacz również Karta podarunkowa Deichmann

U maluchów do około 3-4. roku bycia płaskostopie jest niejako fizjologiczne, i uzależniony jest z obecnością poduszeczek tłuszczowych, wiotkich więzadeł i spokojnych mięśni. Tym stylem płaskostopia u najmłodszych nie powinno się martwić, gdyż znika sam wraz z biegiem dziecka. Deformacja stopy w struktur płaskostopia zmienia ważne momenty jej podparcia. Pojawiają się w tedy obrzęki stóp i dolegliwości bólowe nie tylko stóp, ale też łydek oraz kręgosłupa. Poza tym nacisk na założenie w miejscu stopy do tego nieprzystosowanym skutkuje budzeniem się na podeszwie stopy bolesnych i trwałych odcisków. Płaskostopie poprzeczne może same doprowadzić do wzroście wtórnych deformacji stóp lub stopy pod postacią palucha koślawego czy w ekstremalnych przypadkach tzw. palców młotkowatych.

Tak zniekształcona stopa utrudnia dobranie i noszenie obuwia i chodzenie. Stanowi ostatnie dużo niekomfortowe i przydatne będą buty ortopedyczne dla niemowlęta. Płaskostopie podłużne, zwłaszcza nieleczone i długo trwające, prowadzić że do wzroście stanów zapalnych przeciążonych torebek i więzadeł stopy. Leczenie płaskostopia polega nie jedynie na ćwiczeniu mięśni stóp ale i przechowywaniu dobrze wybranych, szerokich i wygodnych butów, stosowaniu specjalnych wkładek ortopedycznych (ale właśnie po pomocy z lekarzem – nie na polską rękę!) i kontrolowaniu o utrzymywanie prawidłowej postawy ciała.

Promocja Deichmann Polanów

Do ćwiczeń korekcyjnych, które wzmacniają mięśnie stóp, należą: działanie na palcach, piętach i zagranicznych krawędziach stóp, zwijanie palcami stóp np. chusteczki spoczywającej na podłodze lub chwytanie i podnoszenie palcami stóp drobnych przedmiotów z podłogi. Czasem jednakże w sukcesie mocnych i pozwalających wielkie dolegliwości deformacji stóp, ćwiczenia i prowadzenie zachowawcze mogą objawić się nieskuteczne. Konieczny może się okazać to zabieg operacyjny. Ale to jest konieczne lecz w ostateczności.

Źródło artykułu Co wywołuje płaskostopie u dzieci jak tego unikać?

Promocja Deichmann Polanów

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments