Turystyczne atrakcje Brukseli

Turystyczne atrakcje Brukseli

Turystyczne atrakcje Brukseli

Bruksela to siedziba najważniejszych instytucji politycznych na Starym Kontynencie. Również w belgijskiej stolicy znajdziemy wiele miejsc, które z pewnością warto zobaczyć.

Jednym z najbardziej charakterystycznych miejsc na planie miasta jest z pewnością Wielki Plac. To centrum Brukseli. Na placu znajduje się między innymi gotycki ratusz z XIV wieku. Plac zbudowany jest na planie prostokąta. Jego początki sięgają jedenastego stulecia. Jednym z najbardziej charakterystycznych dla Wielkiego Placu elementów, jest imponujący dywan kwiatowy. Konstrukcja tworzona jest co dwa lata. Początek tej ciekawej tradycji sięga ubiegłego wieku, a konkretnie 1971 roku. O skali rozpoznawalności placu nie tylko w wymiarze europejskim, ale też światowym niech świadczy fakt wpisania go w 1998 roku na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Kolejnym niezwykle ważnym miejscem, które co roku odwiedzają miliony turystów odwiedzających Belgię, jest brukselski Parc du Cinquantenaire. Początki istnienia parku, sięgają XIX wieku. Początkowo miejsce to służyło jako plac manewrowy. W późniejszych latach zlokalizowane były tam różnorodne pawilony wystawiennicze. Architektura parku składa się z kilku istotnych elementów. Jednym z nich jest na przykład łuk triumfalny wzniesiony w 1905 roku. Inicjatorem jego powstania, był ówczesny belgijski władca – Leopold II. Na terenie parku znajduje się też wiele muzeów. Można tu wymienić na przykład Muzeum sztuki czy Muzeum Motoryzacji. Park to więc nie tylko idealne miejsce dla miłośników architektury, ale też tych, którzy lubią odkrywać nowe muzea.

Nie da się ukryć, że jedną z wizytówek miasta i jego charakterystycznym elementem jest budynki Parlamentu Europejskiego. To właśnie tam europosłowie decydują o najważniejszych dla wspólnoty sprawach. Warto jednak przy tym wiedzieć, że oficjalną siedzibą PE jest Strassburg. To jednak w Brukseli głosuje się nad najistotniejszymi uchwałami. Wiele miejsc w budynkach parlamentu można zwiedzić. Dla wszystkich mniej lub bardziej zainteresowanych światową polityką, taka wizyta może okazać się bardzo atrakcyjna. Można przekonać się, jak wygląda dzień pracy wielu parlamentarzystów.

Zwiedzając Brukselę, można też wstąpić do wielu kawiarni czy restauracji, których z pewnością nie zabraknie. Gdy przyjdzie do płacenia rachunku, czasem można mieć problemy z płatnością kartą. By tego uniknąć, warto wymienić przed wyjazdem choć trochę gotówki. Można to na przykład zrobić poprzez kantor online. Potrzebny nam będzie tylko komputer lub smartfon. Wymieniając pieniądze, wystarczy wybrać odpowiednią kwotę. Potem wystarczy podać dane potrzebne, aby wysłać przesyłkę i opłacić wymianę za pomocą przelewu. Pieniądze mogą być dostarczone zarówno na adres domowy, jak i do punktu odbioru. Może nim być na przykład jeden ze sklepów Żabka. Istnieje także możliwość, by w razie potrzeby odebrać pieniądze osobiście. Będzie to oczywiście bezpłatne. W tym celu zapraszamy do odwiedzenia naszego punktu wymiany walut kantor Katowice Tavex. 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x