Uwaga oszuści podszywają się pod Polski Lombard online

Uwaga oszuści podszywają się pod Polski Lombard online

Uwaga oszuści podszywają się pod Polski Lombard online

Oferty pracy zdalnej są bardzo kuszące. Pracodawcy obiecują atrakcyjne wynagrodzenie w zamian za poświęcenie na pracę zaledwie paru godzin dziennie. Warunki ujawniają się być prawie idealne. Że coraz częściej ujawnia się, że są to oszuści żerujący na naiwności innych ludzi. Ostatnio w internecie pojawiły się ogłoszenia pracodawcy, który zakłada się pod firmę Polski Lombard.

Uwaga oszuści podszywają się pod Polski Lombard

Uwaga na otwartą a dobrze płatną prace obsługa sklepu www to Oszustwo !

O kim mowa?

Polski Lombard to instytucja zwracająca się sprzedawaniem materiałów z drugiej dłoni i zapewnianiem pożyczek pod zastaw. Pomoce te dokonywane są stuprocentowo przez internet, co sprawia, że firma przedstawia się kreatywnością i godzi się do danych XXI wieku. Że przez rodzaj prace, jaki mówi, firma ta padała ofiarą oszustów, którzy zakładają się pod nią na serwisach z ogłoszeniami lokalnymi.
Na karcie na Facebooku Polskiego Lombardu ukazał się dziś post, w jakim przestrzegają oni przez osobami, które zakładają się pod nich, oferując pracę zdalną na serwisie OLX. Zainteresowanie wtedy posiada liczyć na pośredniczeniu w sprzedaży materiałów na Allegro. Jesteśmy zatem wystawić produkt na aukcji, zadbać o dobrzy kontakt z klientem, i jak transakcja zostanie sfinalizowana, wysłać adres wysyłki do rzekomego przedsiębiorcy. Niestety składa się, że paczki te wcale nie zostają wysłane, wbrew tego, że pieniądze wchodzą na konto.
Dobre pierwsze wrażenie

Zobacz oryginalną stronę Polski Lombard online

Ogłoszenie w serwisie OLX może na pierwszy rzut oka wyglądać wiarygodnie. Pracodawca obiecuje umowę zadanie i myśli, że będziemy siedzieć w korporacji o właściwej jakości. Gwarantują nam usługa także możliwość samodzielnego ustalania godzin pracy, co dla dużo kobiet jest doskonałą zaletę. Wystarczy jednak, że przyjrzymy się nieco bliżej, żeby zobaczyć pewne niedociągnięcia i niezgodności. W jednym ogłoszeniu nie nie pada nazwa rzekomej firmy, tylko w korespondencji z ogłoszeniodawcą dowiadujemy się, że chodzi o Polski Lombard. Gra tym, nie piszą nawet na czym konkretnie polegać traktuje ta książka, i samo, czego się dowiadujemy wtedy zatem, że do naszych poleceń będzie należała obsługa sklepu internetowego.
Konto użytkownika, który zamieścił ogłoszenie również powinno budzić jakiekolwiek wątpliwości. Istnieje zatem miła możliwość pracy, która się na nim pojawiła. Wśród niej, mamy tylko ogłoszenia sprzedaży przedmiotów, jakie nie są ze sobą wiele wspólnego. Świadomość ta nie daje też naszego nazwiska, co powinno wynosić kolejny znak ostrzegawczy.

Odpowiedzialność po polskiej stronie

Jeśli odpowiemy na wspomniane ogłoszenie, oszuści poproszą nas o wystawienie na aukcja materiałów na bliskim koncie Allegro. Pod tymi aukcjami, mamy podpisać się własnym nazwiskiem, lecz istniejemy w nich jedynie pośrednikami. Pieniądze za sprzedaż trafiają na konto pracodawcy, i my, po nadawaniu im adresu do sprzedaży, mamy otrzymać prowizję od oferowanego przedmiotu. Wykazuje się jednak, że klienci nie tych tematów nie otrzymają.
Tutaj pojawia się wielki problem, bo odpowiedzialność za ten zawód jest po polskiej stronie. W układzie spośród ostatnim, że oferujemy na własnym koncie na Allegro, to my poniesiemy konsekwencje za oszustwa naszego pracodawcy. Serwis aukcyjny ma politykę ochrony konsumentów, dzięki której nabywcy mogą założyć dyskusję ze sprzedawcą, który nie dotrzymał naszej właściwości umowy. W sukcesu, kiedy myśl nie zostanie rozwiązana, potrafi ona zostać przekierowana na policję.
Co nam grozi za wykroczenie na serwisie aukcyjnym?

Jeśli sprawa trafi na policję, bez wątpienia spotkają nas przykre konsekwencję swoich żyć. Według kodeksu karnego, w współzależności od wielkości oszustwa, grozi nam kara pozbawienia wolności na etap od 6 miesięcy do 8 lat. W sukcesie mniejszych przewinień, zazwyczaj czekała nas będzie grzywna, ograniczenie wolności albo pozbawienie wolności do lat 2. Oszuści zakładający się pod Polski Lombard ujawniają się sprytem, ponieważ w sukcesu, gdy pod aukcją przyjmuje się ich pracownik, toż on poniesie konsekwencje ich zadań. A to teraz my będziemy tu winni przestępstwa. Oszust może tu próbować umywać ręce, ponieważ to jednak my sprzedajemy przedmioty, które nie nie trafiają do kupującego.
Jak zabezpieczyć się przed oszustem?

Przede wszystkim, powinien być daleko ostrożnym przy czytaniu ogłoszeń na serwisach takich jak OLX. Niestety stanowi toż podstawowy przypadek, w jakim pracodawca chce oszukać potencjalnych pracowników. Od wielu lat słyszy się już o naciągaczach, którzy używają zarobić czyimś kosztem. Należy wystrzegać się ogłoszeń, pod którymi nie widać nazwy firmy, bądź nazwiska osoby, która je wspomniałam. Gra tym, w ogłoszeniu powinny stać zaprezentowane swoje cele. Trzeba widzieć na aktualne propozycji, w których nie zostały podane fakty oraz też, w których ogłoszeniodawca obiecuje wdrożyć pracownika drogą mailową.
Jeśli spotkamy się spośród ostatniego rodzaju oszustwami, należy je niezwłocznie zgłosić na policję. Zachowa to przed nieprzyjemnościami nie tylko potencjalnych pracowników, ale same konsumentów, którzy będę wybierali skorzystać z usług oszusta. Im regularnie będziemy zgłaszać na policję tego rodzaju ogłoszenia, tym nieco będzie się ich pojawiać w internecie.

 

Źródło artykułu na stronie Uwaga na łatwą i dobrze płatną prace obsługa sklepu www to Oszustwo !

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments